پولیش محصولات دیتیلینگ

معرفی و بررسی 9 برند برتر پولیش ماشین در دنیا

کارواکس در این مقاله جامع، به بررسی و مقایسه برندهای مطرح پولیش خودرو می پردازد و بنابر رسالت خود که عدم جانب داری یا تبلیغ از یک برند خاص است، به بررسی بر اساس ترتیب حروف الفبا پرداخته شده است.

اشتراک گذاری

در مقاله‌های قبلی کارواکس به شناسایی انواع رنگ بدنه، آسیب‌های بدنه خودرو، ویژگی‌های مواد پولیش و نحوه برطرف کردن این آسیب‌ها با پولیش پرداختیم. حال در این مقاله به سراغ بررسی برندهای مطرح دنیا در زمینه پولیش ماشین و دیتیلینگ می رویم. قبل از شروع بررسی برندها و معرفی بهترین پولیش ماشین و معرفی بهترین مارک پولیش ماشین، ذکر چند نکته بسیار ضروری است که در ابتدا به آن می‌پردازیم. با ما تا انتهای مقاله از کارواکس، مرکز دیتیلینگ خودرو همراه باشید.

چند نکته مهم که باید در مورد بهترین پولیش ماشین بدانید.

در ارتباط با بهترین پولیش خودرو و معرفی بهترین مارک پولیش ماشین باید در ابتدا بدانید که ما در این مقاله تنها به سراغ برندهایی رفتیم که جزو برندهای مطرح و شناخته شده بین المللی هستند، همچنین در بازار ایران علاوه بر موجود بودن, مورد استفاده هم قرار می‌گیرند. از همه مهمتر پولیش‌هایی که در این مقاله معرفی میکنیم, کیفیت قابل قبولی بین مجریان و متخصصین در تمامی سطح ها را دارا هستند.

در نتیجه بسیاری از برندهای مطرح دنیا که در بازار داخلی ایران مورد استفاده قرار نمی‌گیرند؛ مانند بیلت هامبر، گریوت، ولف گنگ، بلک فایر، آتو گلایم، سایمونایز و ... و از طرف دیگر برندهای گمنام در سطح جهانی و یا برندهای بدون کیفیت خارجی که در بازار ایران مورد استفاده می‌گیرند، در این مقاله نام برده نشده‌اند و مورد بررسی و تحلیل توسط متخصصین ما قرار نگرفتند.

نکته دیگری که باید بدانید این است که منظور ما در این مقاله از پولیش‌های قابل قبول یا با کیفیت، محصولاتی است که از دو ویژگی اساسی اولیه زیر برخوردارند:

  • فرمولاسیون آنها Water Base  یا همان پایه آب است، به عبارتی ساختار فرمولی آنها فاقد مشتقات نفتی آسیب زننده به رنگ بدنه خودرو است.
  • این محصولات فاقد سیلیکون یا هرگونه مواد چرب پرکننده‌ای هستند.

به عنوان یه نکته مهم دیگر باید توجه داشته باشید بسیاری از محصولات ارزان قیمتی که به عنوان انواع پولیش خودرو زبر و نرم در بازارفروخته و یا شناخته می‌شوند تنها واکس هایی هستند که به واسطه داشتن مواد چرب و سیلیکونی در فرمولاسیون خود هیچ گونه لایه برداری انجام نمی‌دهند. آنها تنها خط و خش ها را به واسطه براقیت و چرب بودن خود پر می‌کنند، در حالی که خطوط هنوز از بین نرفته‌اند.

بنابراین اگر همان لحظه روی رنگ ماشین سشوار صنعتی گرفته شود (به واسطه تبخیر پذیر بودن سیلیکون یا سایر مواد چرب پرکننده) مواد چرب موجود تبخیر می‌شوند و آسیب و خط و خش هایی که توسط پولیش های نامرغوب پوشانده شده بود نمایان می‌گردد. همچنین امکان این وجود دارد به صورت معمول بعد از مدت زمانی بر اثر تابش نور خورشید و شست‌وشوی خودرو در کارواش، این پوشش های بی کیفیت شسته شده و یا از بین رفته و آسیب ها دوباره خود را نشان دهند.

معرفی بهترین برند پولیش خودرو 

بنابر رسالت کارواکس که عدم جانب داری یا تبلیغ از یک برند خاص است، در این مطلب برندهای مورد نظر را به ترتیب حروف الفبا بررسی خواهیم کرد، پس توجه داشته باشید ترتیب معرفی برندها بر اساس بهتر بودن یا معروف‌تر بودن آن‌‍ها نیستند.
با توجه به نکات گفته شده در بالا و بر اساس تحقیقات جامع تیم تخصصی کارواکس، شناخته شده ترین و بهترین برند پولیش خودرو؛ برندهای روپس، سوناکس، کمیکال گایز، کوکمی، مادرز، مفرا، مگوایرز، منزرنا و وورث را شامل می شود. در این مطلب به بررسی و مقایسه آن ها از لحاظ کیفیت، حدود قیمت، میزان لایه برداری، براق کنندگی، نحوه استفاده، ویژگی ها و حجم های موجود می پردازیم.

1. روپس Rupes

کمپانی ایتالیایی روپس یکی از شناخته شده ترین برندها در زمینه دیتیلینگ خودرو است و انواع دستگاه پولیش، بهترین پولیش ماشین وهمچنین پدهای پولیش را تولید می کند. این برند، برای دستگاه های پولیش اوربیتال، دستگاه پولیش روتاری و دستگاه پولیش دوال اکشن، پولیش‌های جداگانه ای را تدارک دیده که عموما در ایران از پولیش‌های اوربیتال روپس استفاده می گردد.

به طور کلی پولیش‌های روپس در رنگ‌های سفید (خیلی نرم)، زرد (نرم)، سبز (متوسط) و آبی (زبر) تولید شده اند که با پدهای مورد استفاده شان نیز همرنگ هستند. لازم به ذکر است که قسمت پشت و روی پدهای روتاری دارای اندازه یکسان هستند. اما پدهای اوربیتال دارای لبه بوده و سایز پشت و روی آن ها نیز با هم متفاوت است. پدهای دستگاه گیربکس دار (مانند دستگاه LK900 روپس) دارای ارتفاع کمتری نسبت به پدهای اوربیتال هستند.

بهترین پولیش ماشین

پولیش‌های اوربیتال روپس با بسته‌های مشکی و به ترتیب زبر تا نرم با نام‌های: Zephir(آبی)، Quarz(سبز)، Keramik(زرد) و Diamond (سفید) ر بازار به فروش می‌رسند.

بهترین پولیش‌های دوال اکشن نیز با بسته طوسی و با نام های Mille Coarse (آبی)، Mille Fine (زرد) و Mille Ultra Fine (سفید) به بازار عرضه شده اند.

پولیش‌های روتاری نیز با رنگ طوسی و نام‌های Rotary Coarse (آبی)، Rotary Fine (زرد) و Rotary Ultra Fine (سفید) در حجم های یک لیتری و 250 میلی لیتری به بازار عرضه شده اند (البته پولیش های Keramik و Diamond در حجم 5 لیتری نیز تولید شده اند).

پولیش روپس تک مرحله ای با نام UHS نیز با قدرت لایه برداری متوسط و براقیت فوق العاده بر روی خودروهایی با  خط و خراش های کم تا متوسط و همراه با پد اوربیتال زبر طوسی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول در حجم های 250 میل، یک و چهار لیتری تولید و به بازار عرضه شده است.

2. سوناکس Sonax

کمپانی آلمانی مطرح سوناکس با قدمتی 70 ساله در زمینه تولید مواد دیتیلینگ خودرو یکی از خوشنام ترین برندهای این حوزه است که در تولید بهترین پولیش خودرو موفق عمل کرده است. برند سوناکس به پولیش های حرفه ای خود، از لحاظ لایه برداری و براق کنندگی، از عدد شش امتیاز داده است.

 پولیش یک لیتری کات مکس CutMax با قدرت لایه برداری شش و براق کنندگی سه، زبرترین پولیش سوناکس محسوب می شود. این محصول با انواع دستگاه پولیش و با پد دوکاره زبر یا پد روتاری زبر سوناکس قابل استفاده است. محصول دیگر این برند، پولیش یک لیتری کات اند فینیش Cut & Finish است که نمره سوناکس به هر کدام از ویژگی‌های لایه برداری و براق کنندگی آن پنج است.
می‌توان کات اند فینیش را پولیش تک مرحله ای به حساب آورد؛ چرا که خاصیت لایه برداری و براق کنندگی بالایی دارد و بهتر است که این محصول را به همراه پد نیمه زبر سبز سوناکس استفاده نمود.

بهترین مارک پولیش ماشین

پولیش خودرو یک لیتری EX 04-06 سوناکس نیز با لایه برداری 4 و براقیت 6، به نوعی پولیش مرحله دوم و نهایی سوناکس محسوب می شود. این پولیش سوناکس با براقیت بالایی که بر روی رنگ بدنه خودرو ایجاد می کند، می تواند بعد از پولیش زبر کات مکس استفاده گردد. 
این محصول گرد و غبار بسیار کمی از خود بر جای می گذارد. نکته مهم در استفاده از آن این است که باید حتما با دستگاه اوربیتال، پد پولیش روتاری نیمه زبر سوناکس یا پد پشمی سفید سوناکس بر روی خودرو اعمال گردد.

در معرفی دیگر از بهترین پولیش برای ماشین از برند سوناکس، پرفکت فینیش (Perfect Finish) قابل ذکر است که قدرت لایه برداری 4 و براق کنندگی 6 دارد. این محصول جهت ایجاد براقیت نهایی در یک مرحله تولید شده است. این محصول به ویژه در مواردی که رنگ خودرو در حین نقاشی دچار آسیب‌هایی مانند شره شدگی و جذب گرد و خاک می گردد قابلیت استفاده دارد. هم چنین استفاده از این محصول بر روی سطوح سنباده خورده و به همراه پد پشمی سفید سوناکس توصیه شده است.

یکی دیگر از نرم‌ترین و بهترین پولیش‌های سوناکس با براقیت 6 و لایه برداری 3، نانو پولیش NP03-06 نام دارد که مخصوص دستگاه های روتاری تولید شده که البته ممکن است با دستگاه اوربیتال نیز مورد استفاده قرار گیرد.

از نکات دیگر این محصول به عنوان یکی از انواع بهترین نوع پولیش خودرو در بازار، بدون هولوگرام بودن آن است و به گفته شرکت سوناکس باید با پد سبز رنگ این شرکت مورد استفاده قرار گیرد. پولیش‌های حرفه ای سوناکس در حجم های 250 میل و یک لیتری تولید شده اند.

 3. کمیمکال گایز Chemical Guys 

 کمیکال گایز با 50 سال سابقه یکی از برندهای بسیار شناخته شده در آمریکا و سایر کشورهاست. پولیش های این برند در 4 سطح مختلف به بازار عرضه شده اند. تمامی پولیش‌های این برند، قابلیت استفاده با دستگاه های اوربیتال و روتاری را داشته و در حجم های 120 و 500 میلی لیتری به بازار عرضه شده اند.

 زبرترین پولیش کمیکال گایز وی 32 نام دارد که قدرت لایه برداری آن برابر با سنباده 1200 می باشد که خط و خش های عمیق و بسیاری از آثار آفتاب سوختگی را از میان می برد و با پد زرد یا سبز دوکاره کمیکال استفاده می‌شود. علاوه بر آن، سطحی با کمترین میزان هولوگرام و با براقیتی متوسط را نیز به شما تحویل می‌دهد. لذا بعد از آن میتوان به سراغ پولیش های V36 یا V38 این برند رفت.

یکی دیگر از بهترین پولیش ماشین شناخته شده این برند که با رنگ سبز روی بسته خود شناخته می‌شود، پولیش نیمه زبر V34 نام دارد. زبری این محصول به اندازه سنباده 1500 بوده و خط و خش های متوسط، برخی آثار اکسیداسیون و آثار سنباده را از بین می برد.
بهتر است که این محصول را با پد نارنجی کمیکال بر روی خودرو اعمال نمایید. پولیش قرمز رنگ V36 با خاصیت لایه برداری متوسط (به اندازه سنباده 2000) و براق کنندگی بالا، به عنوان پولیش تک مرحله ای کمیکال گایز شناخته می‌شود. این محصول خط و خش های کم تا متوسط را از بین برده و وضوح و براقیت بالایی از رنگ خودرو را ارائه می دهد. بهتر است که این پولیش را با پد نارنجی یا سفید کمیکال گایز به کار ببرید.

آخرین مرحله پولیش کاری بعد از استفاده از پولیش‌های V32 و V34، اعمال پولیش زرد رنگ V38 است که حذف تمام آثار هولوگرامی و بالاترین میزان براقیت را بر روی رنگ خودرو به ارمغان می آورد. درخشندگی عمیق، آینه ای شدن رنگ بدنه و براقیت فوق العاده از ویژگی های این محصول است. برای دریافت بهترین نتیجه، این پولیش را با پد آبی یا مشکی کمیکال گایز استفاده نمایید.

4. کوکمی Koch Chemie

کوکمی یا کخ کمی آلمان یکی از قدیمی ترین برندهای محصولات مراقبتی و زیبایی خودرو در جهان است که از کمپانی دایملر، BMW و Audi نیز دارای تاییدیه است. پولیش‌های کوکمی در سه دسته کلی زبر، نیمه زبر و نرم قابل دسته بندی هستند که به ترتیب با بسته های قرمز، زرد و بنفش ارائه شده اند.

پولیش‌های زبر کوکمی دارای علامت Hو یک عدد در سمت راست آن هستند که نشان دهنده میزان زبری آن هاست. به طور مثال H9.01 پولیشی با میزان لایه برداری نه یا به صورت دقیق تر 9.01 از ده است که زبرترین پولیش بدنه خودروی این برند آلمانی به شمار می رود و بهتر است که پد زبر قرمز رنگ کوکمی استفاده گردد. اگر به پولیش کوکمی دقت کنیم عدد دیگری را پایین تر از نشان زبری می بینیم که بیانگر خاصیت درخشندگی پولیش است که در این محصول، پنج از ده است. به عبارتی دیگر پولیش H9.01 کوکمی علاوه بر لایه برداری بالا، دارای خاصیت براق کنندگی متوسط است که باعث می شود تا حد زیادی آثار هولوگرامی کمتری از خود بر جای گذارد.

بهترین پولیش

پولیش‌های نیمه زبر یا متوسط کوکمی با علامت F نام گذاری شده اند و معروف ترین آن ها F6.01 است که میزان لایه برداری و براق کنندگی آن به ترتیب شش و هفت از ده می باشد. در مواردی که خط و خش عمیقی روی بدنه وجود ندارد و تمایل به اعمال پولیش تک مرحله ای دارید بهتر است که از پولیش نیمه زبر به همراه پد پولیش اوربیتال متوسط زرد رنگ کوکمی استفاده نمایید.

یکی از شناخته شده ترین  وبهترین پولیش خودرو نرم کوکمی، M3.02 با رنگ بنفش است که میزان براق کنندگی آن نه از ده است و از بین پولیش های این برند، بهترین گزینه برای مرحله آخر پولیش کاری می باشد. گفتنی است که به توصیه شرکت کوکمی بهتر است که این محصول را با پد بنفش رنگ آنتی هولوگرام کوکمی به کار برید. قیمت پولیش های کوکمی بین 550 تا 650 هزار تومان است.

مطلب پیشنهادی: « دوره های آموزشی دیتیلینگ خودرو توسط شرکت کارواکس » 

5. مادرز Mothers

برند آمریکایی مادرز با تنوع گسترده در محصولات مراقبتی خودرو از شامپو گرفته تا تجهیزات نظافتی، پولیش، واکس و غیره یکی از شناخته شده ترین برندهای حوزه دیتیلینگ در دنیاست. پولیش های حرفه ای مادرز به صورت چهار مرحله ای عرضه شده اند که با توجه به شدت آسیب وارد شده به رنگ از آن ها استفاده می گردد.

زبرترین پولیش مادرز، Duty Rubbپولیش بسیار زبر حرفه ای مادرز Heavying Compound با کد 81232 است که قدرتی برابر با سمباده 1200 داشته و در کمترین زمان، خط و خش های عمیق رنگ بدنه خودرو را از بین می برد. هم چنین این محصول در گالن های 4 لیتری و با کد 81238 نیز به بازار عرضه شده است.

مادرز بهترین پولیش خودرو

دومین مرحله از سری پولیش های حرفه ای مادرز، پولیش زبر مادرز Mothers Rubbing Compound با حجم یک لیتر (کد 81132) و گالن چهار لیتری (81138)  است که لایه برداری آن برابر با سمباده 1500 بوده و برای خط و خش ها و اکسیداسیون متوسط استفاده می گردد. سومین پولیش حرفه ای این برند آمریکایی پولیش براق کننده Machine Glaze با کد 82332 است که با دستگاه اوربیتال و پد اسفنجی بر روی خودرو اعمال می گردد و کلیه آثار هولوگرامی و خطوط سطحی را از میان برده و بدنه خودرو را براق می نماید.

 آخرین مرحله پولیش کاری برند مادرز با محصول پولیش نرم یک لیتری مادرز Foam Pad Polish  (کد 83432) صورت می گیرد که براقیت و درخشندگی نهایی را به خوبی بر روی رنگ خودرو اعمال می نماید. قیمت تقریبی تمامی پولیش های یک لیتری مادرز در بازار ایران حدودا 800 هزار تومان می باشد.

دیگر پولیش های مادرز تحت عنوان سری Ultimate به بازار عرضه شده است که شامل دو مرحله پولیش و یک مرحله واکس نهایی است که با نام های پولیش مرحله اول Pure Polish، پولیش مرحله دوم Micro Polishing Glaze و واکس کارنوبای نهایی Pure Brazillian Carnauba Wax شناخته می شوند. توصیه می شود که پولیش مرحله اول با دستگاه روتاری و دو مرحله آخر نیز با دستگاه اوربیتال استفاده گردند. این محصولات در حجم 473 میلی لیتری و گالن های چهار لیتری به بازار عرضه شده و قیمت آن ها در ایران به ترتیب 250 هزار و یک میلیون تا دو میلیون تومان است.

6. مفرا Mafra

در ابتدا پولیش های مفرا به صورت پنج مرحله ای عرضه شدند که با وجود نتیجه بسیار حرفه ای که در پایان ارائه می دادند، اما زمان زیادی نیز باید صرف آن می شد. پولیش های پنج مرحله ای مفرا به ترتیب از زبر به نرم در رنگ های سفید، نارنجی، زرد، مشکی و آبی قرار دارند و هرچند که هنوز هم طرفداران بسیاری را در میان متخصصان پولیش کاری دارد اما در سال 2018 این شرکت ایتالیایی اقدام به تولید و عرضه پولیش های سه مرحله ای نمود.

مفرا بهترین پولیش برای ماشین

پولیش جدید مرحله اول مفرا با نام Corrector Heavy Cut Compoundدر حجم های یک لیتری ، 250 میلی لیتری و گالن چهار و نیم لیتری به بازار عرضه شده اند. پولیش مرحله اول مفرا قدرت بالایی در لایه برداری آسیب های رنگ بدنه خودرو دارد. برند مفرا نیز میزان لایه برداری و براق کنندگی پولیش های خود را در 4 درجه طبقه بندی کرده که سهم پولیش کورکتور به ترتیب، نمره سه و دو می باشد. هم چنین این محصول با بهره گیری از تکنولوژی میکرو سایش، قادر است که سطحی شفاف و براق، حتی در مرحله لایه برداری به شما عرضه کند. به توصیه برند مفرا برای حصول نتیجه بهتر، باید با پد پوست بره، میکروفایبر یا پد اسلیم سفید مفرا استفاده گردد. تمامی پولیش های زبر، پس از استفاده و لایه برداری آثاری معروف به هولوگرام از خود بر جای می گذارند. لذا برای رفع آن ها و هم چنین براقیت بخشیدن به بدنه خودرو لازم است که پس از آن، از پولیش های نرم نیز استفاده گردد.

 پولیش مرحله دوم سبز رنگ مفرا با نام لاتین illumina خاصیت آنتی هولوگرامی داشته و بدنه خودرو را به خوبی براق می نماید. این پولیش مفرا علاوه بر بدنه خودرو، بر روی سطوح فایبرگلاس نیز قابل استفاده است و در حجم های 500 و 250 میلی لیتری در بازار موجود می باشد. میزان لایه برداری این محصول یک و براق کنندگی آن نیز سه می باشد. برای حصول بهترین نتیجه، توصیه شده که از پد اسلیم زرد مفرا برای پولیش کاری با پولیش ایلومینا استفاده گردد.

در مرحله پایانی نیز می توان از پولیش واکس مرحله سوم مفرا Splendida استفاده نمود که علاوه بر محافظت از رنگ خودرو در برابر اشعه های مضر نور خورشید، بدنه خودرو را براق و ابریشمی می نماید و بهتر است که با پد مشکی رنگ مفرا استفاده گردد. قیمت تقریبی پولیش های مفرا با توجه به حجم آن ها از 200 تا 600 هزار تومان است.

7. مگوایرز Meguiars

مگوایرز یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین برندهای آمریکایی در زمینه محصولات مراقبتی خودرو است. پولیش های مگوایرز دارای گستره متنوعی هستند و از زبرترین تا نرم ترین ها را شامل می شوند. این برند قدرت لایه برداری پولیش های خود را تا عدد 12 درجه بندی نموده است.

زبرترین پولیش مگوایرز با کدهای M100 و M105 شناخته می شوند که از لحاظ قدرت لایه برداری امتیاز 12 از 12 را دارا هستند. پولیش M105 در حجم های 250 میل، یک و چهار لیتری تولید شده و علاوه بر قابلیت استفاده با دست، با انواع دستگاه های اوربیتال و روتاری نیر قابل اجرا می باشد. این محصول با استفاده از فرمول فوق میکرو ساینده خود علاوه بر قدرت لایه برداری بسیار بالا، گرد و غبار بسیار کمی از خود بر جای گذاشته و سرعت بالایی در از بین بردن آسیب های رنگ خودرو دارد. این پولیش به لحاظ استفاده بسیار مقرون به صرفه بوده، به نحوی که با یک گالن M105 می توان تا 35 خودرو را به طور کامل پولیش کاری نمود. بهتر است که برای حصول بهترین نتیجه از پد پشمی روتاری زبر مگوایرز یا پد زبر اسفنجی دوکاره آن استفاده نمایید.

مگوایرز بهترین پولیش برای خط و خش ماشین

پس از حذف آسیب های رنگ بدنه خودرو، نوبت به حذف آثار هولوگرامی و براق نمودن رنگ می رسد. پولیش M205 که در بسته بندی های 250میل، یک و چهار لیتری به بازار عرضه شده، به خوبی آثار هولوگرامی به جای مانده از مرحله اول پولیش کاری را از بین برده و بدنه خودرو را شفاف و براق می سازد. از دیگر ویژگی های پولیش نرم مگوایرز، حالت آینه ای رنگ خودرو، درخشندگی بسیار زیاد و ابریشمی شدن بدنه می باشد. این محصول به صورت دستی و یا با انواع دستگاه پولیش قابل اجراست و البته بهتر است که همراه با پد پولیش روتاری نرم مگوایرز به کار گرفته شود. قیمت گالن های چهار لیتری این محصولات در بازار ایران حدودا یک میلیون و ششصد هزار تومان است.

دیگر پولیش مگوایرز Ultra Polishing Wax D166 نام دارد که در حجم های 500 میل و چهار لیتری تولید و عرضه شده اند. این محصول با قدرت لایه برداری متوسط و براقیت بالا به عنوان پولیش تک مرحله مگوایرز شناخته شده و خط و خش ها و آثار اکسیداسیون کم تا متوسط را از بین برده و براقیت و درخشندگی نهایی را نیز بر روی رنگ خودرو ایجاد می نماید. این محصول قابلیت استفاده با دست، دستگاه پولیش روتاری و اوربیتال را داشته و با پد میکروفایبر مگوایرز بر روی بدنه خودرو استفاده می شود. 

 محصولات شناخته شده دیگر این کمپانی پولیش های دو مرحله ای و با حجم 500 میلی لیتر هستند. Ultimate Compound پولیش زبر یا مرحله اول است که به بازسازی رنگ بدنه پرداخته و خط و خش های متوسط را نیز از میان می برد و Ultimate Finish نیز با قدرت لایه برداری کمتر و در جهت حذف خط و خش های ریز و براقیت نهایی مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت تقریبی این پولیش های مگوایرز 250هزار تومان است.

8. منزرنا Menzerna

پولیش های منزرنا ساخت کشور آلمان در دو لاین نرمال و محافظ محیط زیست تولید و عرضه گردیده اند. به طور کلی پولیش های حرفه ای منزرنا به سه دسته زبر، متوسط و نرم تقسیم می شوند که می توان از روی رنگ قرمز، زرد و سبز آن ها را شناسایی کرد. می توان گفت که برند منزرنا با تولید و عرضه بیش از ده نوع پولیش، یکی از متنوع ترین برندها در تولید و عرضه پولیش خودرو است. کمپانی منزرنا نیز به امتیازدهی لایه برداری و براقیت پولیش های خود پرداخته و به آن ها از عدد ده نمره می دهد(در ادامه مطلب هر کجا که به امتیازدهی اشاره شد، عدد اول از سمت چپ بیانگر براق کنندگی و عدد دوم نیز نشان دهنده لایه برداری پولیش است).
زبرترین پولیش های منزرنا با رنگ قرمز و با نام هایSuper Heavy Cut 300 (6/10) Heavy Cut 1000(3/9) و Heavy Cut 1100 (5/8) و Heavy Cut 400(8/8) عرضه شده اند. پولیش های متوسط با نشان زرد رنگ و با نام های Medium Cut 2000(6/5)، Medium Cut 2400(8/5) و Medium Cut 2500 (7/5) شناخته می شوند. در آخرین مرحله نیز پولیش های نهایی منزرنا هستند که با نشان سبز رنگ و با نام هایFinal Finish 3000(9/3)، Super Finish 3500 (10/3) و Super Finish Plus 3800(10/2) معرفی و عرضه شده اند.

منزرنا یکی از انواع پولیش بدنه خودرو

تمامی پولیش های ذکر شده از برند منزرنا در حجم های 250میل، یک و چهار لیتری به بازار عرضه شده و قابلیت کار با دستگاه های اوربیتال و روتاری را دارند. برند منزرنا یک پولیش بسیار کاربردی نیز عرضه کرده که با نشان بنفش رنگ و به عنوان پولیش تک مرحله ای One-Step Polish 3in1 (9/5) شناخته می شود. پولیش های یک لیتری منزرنا با قیمت های حدودی 400 تا 500 هزار تومان در بازار ایران موجود هستند.

9. وورث Wurth

کمپانی وورث آلمان با سابقه طولانی در محصولات مراقبتی خودرو، چهار پولیش ماشین کلیدی به بازار عرضه کرده که طرفداران بسیار زیادی را در بین کسانی که دیتیلینگ را به صورت حرفه ای دنبال می کنند دارد. پولیش زبر P10 سبز رنگ بهترین گزینه برند ورث برای لایه برداری و حذف آسیب های رنگ خودرو می باشد که بهتر است با پد سبز ورث بر روی بدنه اعمال گردد.

محصول بعدی این برند، پولیش نیمه زبر ورث P20 با رنگ آبی است که با خاصیت لایه برداری و براق کنندگی متوسطی که دارد، بهترین گزینه برای پولیش کاری مرحله دوم است که توصیه شده با پد آبی ورث، بر روی بدنه خودرو اعمال شود.

ورث انواع پولیش ماشین

در آخرین مرحله از فرایند پولیش کاری باید به سراغ پولیش نرم P30 ورث رفت و با استفاده از پد نارنجی رنگ ورث بر روی بدنه خودرو اعمال نمود. این محصول جهت از بین بردن تمام آثار هولوگرامی به جا مانده از مراحل لایه برداری و هم چنین براقیت بخشیدن به رنگ بدنه خودرو کاربرد دارد.
دیگر محصول معروف ورث، پولیش واکس تک مرحله P55 است که جهت بازسازی رنگ خودرو استفاده می گردد. استفاده از این محصول بر روی خودروهای صفر و یا کارکرده (با خط و خش های متوسط) به جز خودروهای با رنگ مات توصیه شده است. براقیت حاصل از استفاده این محصول دوام زیادی نسبت به تغییرات محیطی و آب و هوایی دارد. توصیه می شود که این محصول را با استفاده از پد پولیش اوربیتال نیمه زبر آبی ورث بر روی خودرو اعمال نمایید. البته تمامی پولیش های ورث قابلیت استفاده با دست را نیز دارا هستند. محدوده قیمتی پولیش های یک لیتری وورث در بازار ایران بین 600 تا 800 هزار تومان است.

معرفی بهترین مواد پولیش ماشین

سوالات متداول  

 

1. چگونه پولیش با کیفیت رو از نوع نامرغوب آن که در بازار وجود دارد، تشخیص دهیم؟

 برای خرید بهترین پولیش خودرو، در درجه اول باید یک فروشگاه معتبر را برای خرید انتخاب کنید، فروشگاهی که انواع پولیش خودرو اورجینال را با ضمانت اصالت کالا به شما ارائه دهد. پس از آن نیز باید توجه داشته باشید که پولیش انتخابی شما از برندهای معتبر باشد. همچنین باید بدانید که  پولیش های با کیفیت بر مبنای آب است، یعنی در ترکیبات آنها هیچ گونه مواد چرب پر کننده و سیلیکون به کار برده نشده است.

2.  در صورت استفاده از پولیش بی کیفیت، آیا در هنگام اجرای پولیش آن قابل تشخیص خواهد بود؟

بله- این کاملا در اجرا مشخص خواهد شد. اگر همان لحظه پولیش کاری، روی رنگ ماشین سشوار صنعتی گرفته شود، مواد چرب موجود در مواد تبخیر میشوند و آسیب و خط و خش هایی که توسط پولیش های نامرغوب پوشانده شده بود نمایان می‌شود. همچنین امکان این وجود دارد به صورت معمول بعد از مدت زمانی بر اثر تابش نور خورشید و شست‌وشوی خودرو در کارواش این پوشش های بی کیفیت و سطح پایین شسته شده و یا از بین رفته و آسیب ها دوباره خود را نشان دهند.

 3. آیا پولیش به رنگ ماشینم صدمه می زند؟ 

 پولیشکاری خودرو، اگر توسط مواد با کیفیت و افراد حرفه ای انجام شود، به هیچ عنوان به رنگ بدنه خودرو آسیبی وارد نمی کند، بلکه به حفظ زیبایی و درخشندگی آن کمک زیادی می کند. بنابراین استفاده از بهترین پولیش خودرو و انجام کار توسط دیتیلینگ کاران حرفه ای اهمیت زیادی دارد که باید به آن توجه کنید.

جمع بندی

ما در این مقاله بهترین برند پولیش خودرو را معرفی کردیم که همه موارد ذکر شده از کیفیت بالایی برخوردار است. این نکته را نیز باید  بدانید  که مواد و برندهای ذکر شده به لحاظ عملکرد اختلاف فاحشی با یکدیگر ندارند و تنها در برخی ویژگی ها مانند براقیت، زمان کارکرد، گرد و غبار و غیره اندک تفاوتی با هم دارند. لذا معمولا مراکز دیتیلینگ گوناگون بر حسب تجریه و تصویری که از یک برند در ذهنشان دارند اقدام به خرید پولیش با کیفیت  از برندی خاص می نمایند.
از طرفی دیگر توصیه برندها به استفاده از پدهای همان برند در انجام امر پولیش کاری است. اما تجربه نشان داده که این فرمول همیشه بهترین نتیجه را در پی نداشته و در برخی شرایط، پدهای یک برند با پولیش های برند دیگر نتیحه و عملکرد بهتری از خود بر جای گذاشته اند. متخصصان دیتیلینگ نیز، مواد پولیش را با پدها و دستگاه های مختلف تست کرده و بسته به نوع و مدت زمان پولیشکاری، به ترکیب دلخواهی از پد و ماده پولیش می رسند. لذا قانون صد در صدی برای استفاده از ماده پولیش با پد مشخصی نیست و تنها کافی است که پدها و پولیش های مختلف را شناخته و با ارزیابی و تجربه شخصی به نتیجه دلخواه خود برسید. حال نوبت شماست که از تجربیات خود در این زمینه برایمان بگویید. شما از کدام یک از پولیش های زبر، آنتی هولوگرام ویا تک مرحله استفاده می نمایید؟ از نظر شما بهترین مارک پولیش ماشین کدام است؟ ترکیب مورد استفاده شما در مورد انواع پولیش ماشین و پدهای مختلف پولیش برای رنگ های متالیک یا روغنی، تیره یا روشن چیست؟

0 دستورات

نظری ثبت نشده است

افزودن نظر جدید

لینک کوتاه